Якщо ви справді хочете, щоб ваш фільм взять участь у конкурсі або хоча б позаконкурсній програмі того чи іншого міжнародного кінофоруму, недостатньо просто відправити заявку та диск з фільмом організаторам. Досвід переконує: з організаторами треба листуватись, але бути при цьому ненав’язливим.

Відвідуючи який-небудь кінофестиваль, молодим кінематографістам слід намагатися особисто познайомитись із селекціонерами та залишити позитивне враження про себе. Заздалегідь варто провести домашню роботу та продумати, що і як ви скажете їм про себе. “Не сподівайтесь зімпровізувати цей текст. Краще напишіть та вивчіть напамять 30 слів про себе англійською”,- переконують координатори “Відвертих”. А таки примудрившись вручити диск зі своїм фільмом селекціонеру, не думайте, що справу зроблено, і ви за крок від участі у конкурсі. Після закінчення фестивалю, де ви познайомились, напишіть йому електронного листа, нагадайте про ваше знайомство і поінформуйте, що надсилаєте ще раз копію свого фільму. Бо ту, що ви дали йому при зустрічі, він напевно вже загубив.

Більше про особливості психології селекціонерів міжнародних кінофестивалів, деякі нюанси підготовки субтитрів та конвертації відео, а також про те, чим найкраще доправити ваш фільм на фестиваль після того, як його відібрали для участі,- у цій частині майстер-класу координаторів проекту для фестивального просування сучасного молодого кіно “Відверті”.