10 жовтня 2018 року на Міжнародній конференції «Незалежний та фінансово-стабільний Суспільний мовник - невід'ємна частина демократичного суспільства», яка відбулася в стінах українського парламенту, учасники дискутували на тему «Гарантії редакційної незалежності Суспільного мовника перед виборами: європейські практики та українські реалії». Народні депутати України, міжнародні експерти, посли різних держав, представники суспільних мовників європейських країн, керівництво ПАТ «НСТУ» і представники громадських організацій шукали відповідь на питання як гарантувати незалежне, стале та вільне від політичного втручання фінансування українського Суспільного мовника.

Голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики, представниця парламентської фракції «Народний фронт» Вікторія  Сюмар вважає, що «парламент і депутати чекають від Суспільного простих запевнень: рівні правила й умови для всіх і завжди. І цим Суспільне буде відрізнятися від всіх олігархічних телеканалів».

Адже, на її думку, суспільно-політична тематика нікуди не поділася. Відповідні формати мають бути, політики мають бути в ефірі [Суспільного]. Не можна [Суспільному] цілковито усуватися від суспільно-політичної тематики як такої, тому що тоді легше не отримати звинувачень в якійсь політичній ангажованості». «Так не буде», - каже Вікторія Сюмар.

Також народна депутатка стурбована станом української журналістики, яка, за її словами, на ладан дихає. «От я дивлюся ті ток-шоу, котрі позапускали…для мене це суцільний «russian style». Ми плюємося з «60-ти минут» з Скабєєвой, але ж ми для свого телебачення не спроможні зробити формату тих же «60-ти минут»! А де дебатні формати, які б давали можливість різним представникам різних політичних сил дискутувати? У мене таке відчуття, що ми втрачаємо журналістику. Ми стали мислити категоріями емоцій: подобається-не подобається, боюся-не боюся, тут «хайп», тут зрада, тут перемога….Ось до чого ми насправді дійшли».

Міжнародна конференція відбулася за підтримки  Європейської мовної спілки (EBU), Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики України, проекту «Підтримка регіоналізації Суспільного мовлення в Україні» у співпраці з проектом Ради Європи «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні».

Текстовий репортаж Світлани Остапи "Суспільне - не тільки елемент демократичного суспільства, а й квиток до ЄС" читайте тут