Основні тези інтерв’ю заступника міністра інформполітики Дмитра Золотухіна для каналу «Еспресо»:
Демократичне суспільство не може вижити без балансу прав і свобод, які кореспондуються з обов’язками. Свобода слова має бути збалансована відповідним обов’язком нести відповідальність за ту інформацію, яку ти розповсюджуєш. Якщо ЗМІ не проводитимуть саморегуляцію у плані контролю за якістю тої інформації, яку поширюють, це робитиме держава, бо це питання нацбезпеки.
Є жовта преса, об’єктивно. Також є об’єктивно бажання журналістів самостверджуватись. Є різні формати матеріалів. З іншого боку, ми підійшли до тієї межі, коли діяльність, пов’язана с поширенням сфальсифікованої, політично вмотивованої інформації, загрожує нацбезпеці нашої держави.
Від деградації професійної журналістики не виграє ніхто – ні суспільство, ані держава.
Щодо політиків у ролі ведучих на деяких телеканалах: Коли результати журналістських розслідувань оприлюднює політик (хоч і екс-журналіст), очевидно, у нього є політична мотивація для цього.
В Україні немає і ніколи не буде можливостей законодавчо впливати на редакційну політику телеканалів, закривати їх або в інший спосіб обмежувати інформаційний простір. Але є великий суспільний запит на використання апарату державного примусу, щоб навести лад в інформпросторі. І є ті політики, які цим користаються у своїх інтересах. Відсутність адекватної реакції на подібний суспільний запит загрожує Україні сьогодні.
Кожного дня є позитивні новини, але їх не поспішають повідомляти українські ЗМІ.
Питання фізичної безпеки журналістів є одним із пріоритетних у роботі МІПу зараз.