Нещодавно прийнятий за ініціативою Петра Порошенка закон про реінтеграцію Донбасу, а також призначення 16 березня генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем Об'єднаних сил свідчать про те, що невдовзі формулювання «антитерористична операція», за допомогою якого ми вже звикли описувати ситуацію на Донбасі, відійде у минуле. Президент наполягав на прийнятті закону про реінтеграцію Донбасу, тому що вбачає у цьому документі «нову правову основу для відсічі ворожої агресії на Донбасі, а в перспективі – і для відновлення територіальної цілісності України», йдеться в офіційному прес-релізі.

Тож як далі українським журналістам називати АТО в зв’язку із цими змінами? В ексклюзивному інтерв’ю, яке записала Марина Баранівська, перебуваючи разом із Президентом на Луганщині, Петро Порошенко пояснив, що використання абревіатури АТО є легітимним до 30 квітня цього року, після чого «у нас буде військова операція Об’єднаного штабу».

Як вже повідомляв «Детектор медіа», 16 березня журналістка і редакторка «Відеотеки» Марина Баранівська разом із кінооператором-фрилансером Ярославом Пілунським отримали змогу бути у складі тих, хто супроводжував Президента під час його робочої поїздки на Луганщину.

Перед тим, 28 лютого під час великої прес-конференції Президента, що проходила у «Мистецькому Арсеналі», Марина Баранівська поставила Петру Порошенку питання про те, як він, олігарх, почувається на посаді президента і чи відчуває він ціннісну невідповідність самого себе тій ситуації, в якій живуть пересічні українці. Відповідаючи на це питання, Президент запросив Марину Баранівську провести із ним день, щоб переконатися, що «його життя – не цукор». Президент наголосив, що його пропозиція – це не жарт, додавши, що можна вважати це питання вирішеним. Запрошення Марини Баранівської з боку прес-служби АПУ взяти участь у поїздці Президента на Луганщину стало виконанням його обіцянки.

Ми вже працюємо над монтажем відеоісторії під поки робочою назвою «Один день з Президентом», а тим часом пропонуємо вашій увазі коротке інтерв’ю Петра Порошенка, записане під час поїздки 16 березня. У розмові із журналісткою «Детектора медіа» він висловив свої міркування щодо актуальних подій, зокрема щодо затримання Володимира Рубана та подання Генпрокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Надії Савченко.