«Інтернет-журналістика має почати розповідати, як вона працює. Як вона працює з джерелами, як вона аналізує інформацію. І це має відбуватися в онлайн-режимі», – говорить журналістка, головна редакторка інтернет-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва.
Читачам потрібно показувати певні залаштункові речі, розкривати інструментарій:
«Тому що люди розгублені. Вони не можуть зрозуміти, в чому різниця… між професійною новинною організацією і постом у фейсбуці. Аудиторії треба це пояснювати. І говорити відверто про роботу над помилками. Про те, що це за помилки, як вони трапляються. Тобто налагоджувати відвертіший діалог з читачами. Тому що тренд журналістики майбутнього – це вибудовування горизонтальних стосунків з читачем. Бо ми втратили ореол експертності. Ми втратили монополію на поширення інформації, на правду. Тому маємо змінити свої підходи до роботи».
А гарантією збереження довіри читачів в епоху пост-правди залишаються факти:
«Правда має стати нашою математикою, нашою роботою. Тому що фактично ми інженери суспільства, інженери людських душ. А інженери мають дуже добре знати математику. Я думаю, що якраз математика журналістики – це правда і факти. І ми маємо аналізувати факти і намагатися дошукатися до істини в цей складний час, в час суспільних потрясінь», – підсумовує Севгіль Мусаєва.
Чому Севгіль Мусаєва відмовилась від посади прес-секретаря президента Зеленського? Як «пакетики чаю» сприяють появі журналістських розслідувань? Чому Севгіль Мусаєва хотіла створити «альтернативний “Forbes Украина”»? Що відбувалося в редакції «Української правди» після вбивства Павла Шеремета? Чим небезпечна недовіра всередині медіацеху і недовіра журналістів до поліції ? Чому до Криму варто їздити навіть з акредитацією МЗС РФ?
Уже днями на «Детекторі медіа» читайте й дивіться інтерв’ю Севгіль Мусаєвої в межах спецпроекту «Журналістика незалежної України: перші 25 років».