«ЗМІ стали реальною зброєю. Пропаганда вже 100 років як є зброєю під час воєнних конфліктів, але з винаходом сучасних засобів комунікації вона вийшла в ранг зброї, яка визначає долю всієї кампанії, тобто перемоги / поразки. Це уже щабель ядерної зброї, — каже журналіст, публіцист, головний редактор головної редакції оперативної аналітики ІА «Укрінформ», а в минулому головний редактор «Газеты по-киевски» Сергій Тихий. — Ми бачимо, як слабка, технологічно відстала, допотопна у своєму світогляді Росія жорстоко трясе лихоманкою весь світ — від Трампа — до Брекзіту і жовтих жилетів — лише завдяки тому, що вчасно усвідомила можливості й силу, що ними сьогодні володіють засоби масової інформації, для яких не існує кордонів».

Тому українцям, на переконання Сергія Тихого, треба принаймні на час війни припинити боятися слова «пропаганда» в поєднанні з розмовою про засоби масової інформації:  «Так, пропаганда! Нам треба пропагувати наш погляд на справедливість, на нашу історію, на наше сьогодення та майбутнє. Нам треба переконувати людей масово. У нас явні проблеми в цьому секторі… Бракує комунікацій між тими, хто може поширювати привабливі ідеї, й тими, хто мали б ці ідеї сприймати. Так, не можна вбивати пропаганду цвяхами в голову. І ЗМІ не можуть звучати на одній пропагандистській ноті. Але певний елемент цього має бути присутній, по-моєму. Треба знайти баланс».

Як і чому було вбито «ВВ» («Всеукраинские ведомости») та «Газету по-киевски»? Чому не варто молитися на журналістські стандарти? З якої причини в Україні досі немає репортажного радіо? Якою може бути нова економічна модель українських медіа? Чому українські журналісти не використовують безмежні можливості сучасних технологій? Яка риса очільника держави притаманна журналісту й редактору Сергію Тихому? Про це та інше розповідає Сергій Тихий — у межах спецпроекту «Журналістика незалежної України: перші 25 років». Велике інтерв’ю журналіста, редактора, публіциста читайте та дивіться на «Детекторі медіа» найближчими днями.

P.S. Сьогодні Сергій Тихий святкує День народження. Команда «Детектора медіа»  вітає Сергія Наумовича з особистим святом і бажає здійснення мрій, нових дивовижних шпальт та книжок, поетичного натхнення!