«Нащо мені ще один Ларс фон Трієр? Нащо мені ще один Звягінцев? Я не сприймаю, коли мені починають розповідати ідею фільма із референсів. Мовляв, я хочу, як там, як сям і з цього всього хочу зліпити своє кіно. Але є продюсери, які так працюють. В Європі це називається «тупий пітч» (“dump pitch”)», – так декларує своє творче кредо український продюсер художніх та документальних фільмів Ігор Савиченко.

Серед найвідоміших кінострічок, які продюсував Ігор Савиченко, – "Поводир" Олеся Саніна, "Ядерні відходи" Мирослава Слабошпицького, "Брати. Остання сповідь" Вікторії Трофименко, "Зелена кофта" Володимира Тихого та інші. Фільми, продюсовані Савиченком, взяли участь у конкурсних програмах понад 500 фестивалів і отримали понад 50 нагород, зокрема були неодноразово презентовані на фестивалях класу «А».

У своєму майстер-класі Ігор Савиченко ділиться багатьма секретами ефективної співпраці режисера та продюсера та дає масу цінних порад тим, хто прагне стати успішним кінопродюсером.

Ігор Савиченко – член команди компанії «Directory Films». У 1996 році закінчив механіко-математичний факультет Київського Національного Університету ім. Т.Шевченка. У 2009 р. пройшов курс «Продюсування художніх і телевізійних фільмів» Нью-Йоркської Кіноакадемії. У 2002 р. розпочав працювати у сфері виробництва аудіовізуальної продукції і став відомим на міжнародному рівні продюсером.

Вибрані тези з майстер-класу Ігоря Савиченка

У моїх фільмах режисери частково виконують й функції продюсерів

Український кінопродюсер рідко оперує своїми власними грошима на відміну від європейського

Європейські кінопродюсери здебільшого належать до middle class, тому не розраховуйте, що ця професія зробить вас мільйонером

Держкіно – відкрита структура, що динамічно розвивається та допомагає українським кінематографістам. Але це дуже ризиковано – відкрити свою компанію, розраховуючи, що за підтримки Держкіно ви будете знімати фільм за фільмом

Що таке 1 мільйон гривень від Держкіно на дебют? Це 5 знімальних днів без експедиції, без участі зіркових акторів або оператора-«зірки»

Ще на початку співпраці режисер має чесно сказати своєму продюсеру, якого результату він хоче досягти (заробити гроші, поїздити зі своєю кінокартиною по фестивалях, отримати можливість показати своє кіно у телеефірі тощо)

Щоб знімати кіно, потрібно мати життєвий досвід. Знімати кіно, коли ти молодий, – це більше драйв, аніж професія

Добре, коли фільм, який ви зняли, шалено люблять або пристрасно сварять. Погано, коли про вашу роботу кажуть: «Ну, нормально»

Що таке дебют режисера з точки зору продюсера? Це коли ти максимально виконав забаганки режисера і в такий спосіб надав йому можливість по-справжньому перелякатися на знімальному майданчику

"Відеотека" висловлює вдячність Star Media School за можливість відвідати та зняти цей майстер-клас.

Джерело фото – фейсбук-сторінка Ігоря Савиченка