Пилип Іллєнко вважає «приватною справою режисера» необхідність узгодити усі юридичні моменти, пов’язані із поверненням до сценарію і дозйомкою епізодів, в яких фігурує Віктор Медведчук. Але водночас стверджує: «Якщо будуть якісь судові позови щодо обмеження чи заборони прокату цього фільму, то очевидно, що режисер не залишиться сам-на-сам. Ми не боїмося позовів навіть від досвідчених адвокатів».

Відповідаючи на запитання «Відеотеки», Пилип Іллєнко також висловив своє ставлення до відмови сина поета Дмитра Стуса надати «авторські права» виробникам фільму «Птах душі» і закликав громадськість не втручатись у творчий процес знімальної групи і дочекатися готової картини. «Якщо нам принесуть здавати фільм, в якому немає якогось суттєвого елементу, структурного, в якому змінена першопочаткова сюжетна лінія значним чином порівняно з тим, що було в сценарії, ми такий фільм не приймемо»,- запевнив голова Держкіно і запропонував громадськості направити свої зусилля на те, щоб унеможливити у подальшому будь-який політичний тиск на творців фільмів.

Нагадаємо, що навколо зйомок фільму «Птах душі» про українського поета Василя Стуса вибухнув скандал, коли стало відомо, що зі сценарію були вилучені сцена за участі персонажа на ім’я Віктор Медведчук. Першим про це повідомив у соцмережах актор Геннадій Попенко, написавши, що це нібито було зроблено за особистим «проханням» політика Медведчука, який свого часу був адвокатом Стуса.