Спорт поза політикою чи ні? Не так давно у зв’язку із проведенням в Росії чемпіонату світу з футболу багато хто відчув, що мусить дати собі однозначну відповідь на це питання. А як щодо танцювального телешоу? «Не "1+1" намагається перетворити танцювальне шоу на політичне»,– впевнена керівниця департаменту маркетингових комунікацій «1+1 медіа» Світлана Павелецька.

Як вже повідомляв «Детектор медіа», новина про участь у «Танцях з зірками» дружини Віктора Медведчука Оксани Марченко обурила частину громадськості включно із журналістами «ТСН», які виступили із публічним зверненням і засудили це рішення керівництва каналу. Вчора у будівлі Національного художнього музею «1+1» провів презентацію 8-го сезону телепроекту, що стартує в ефірі 26 серпня, а перед входом активісти розгорнули свої плакати, протестуючи проти участі у проекті телеведучої-куми Путіна.

Більше ніж за годину до початку презентації навколо будівлі музею можна було побачити численні групи чоловіків спортивної статури, дехто з них був одягнутий у фірмові футболки приватної детективно-охоронної компанії «Шторм». На наше прохання представитись і пояснити, що саме змусило їх у цей час прийти під стіни музею, всі вони, як за командою, клеїли дурня, казали, що просто гуляють тощо. За нашими спостереженнями, ніщо в їхньому зовнішньому вигляді не говорило про те, що ці особи є переконаними шанувальниками танців або постійними відвідувачами музею. Скажемо відверто: ці чоловіки мали саме такий вигляд, як ті, кого прийнято називати «тітушками», і їхня поведінка під час акції лише підтвердила це припущення. Ближче до початку презентації і часу, коли до музею мала під’їхати Оксана Марченко, її «симпатики» активізувалися, залишили свої засідки і взяли в коло активістів, тиснучи на останніх. За цією штовханиною стривожено спостерігали представники Нацполіції.

«Вам не соромно підтримувати політику Путіна?» – цим і подібними питаннями активісти голосно зустрічали гостей, які почали з’їжджатися на захід. Гості ніяковіли та намагались зробити вигляд, що не чують активістів. «Відеотека» не отримала акредитацію на цей захід (про те, чому так сталося, – трохи нижче), тож ми  не мали змоги пройти всередину і детальніше розпитати селебрітіз про те, що вони думають про акцію протесту. Щоправда, з одним гостем, музичним продюсером та композитором Русланом Квінтою, нам таки вдалось перекинутись кількома фразами на ганку музею. Втім, і він відмовився коментувати акцію та гасла, під якими вона відбувалась, і лише сказав, що приїхав на захід як шофер. «Секрет», – відповів Руслан Квінта на наше запитання, для кого саме він цього вечора підробляє шофером. «Це секрет», – сказав нам й один з учасників «Танців» Павло Зібров, коли ми спитали в нього, як давно він знайомий із Оксаною Марченко. Розмову із артистом, якого пані Марченко удостоїла #танціззіркамиchallenge, продовжити нам не вдалось: ледь працівниці прес-служби «1+1» помітили, що ми говоримо на камеру, як тут же обступили пана Зіброва з усіх боків, взяли під руки та увели.

До речі, про прес-службу «1+1» і про те, чому «Відеотеці» не судилося побувати на цій презентації та пригоститися шампанським разом із іншими представниками ЗМІ. Річ в тім, що одною із умов акредитації на цю подію була вимога прес-служби «1+1» «продивитись попередньо відеорепортаж, який планує зняти знімальна група із можливістю внести якісь правки» (це цитата із нашого листування з однією з працівниць прес-служби каналу). Іншими словами, щоб мати можливість висвітлювати презентацію нового сезону «Танців з зірками»,  на яку «Детектору медіа» надійшло запрошення, ми мали заздалегідь дати згоду прес-службі «1+1» цензурувати наш репортаж. Звісно, на таких умовах працювати ми не погодились і натомість поговорили про це із Світланою Павелецькою:

 

Щойно Оксана Марченко під’їхала на своєму джипі та почала рухатися до входу у музей, учасники акції стали скандувати «Ганьба!». Перекрикуючи їх та плескаючи у долоні, альтернативні «активісти» вигукували «Танцюй!». Між іншим, «Оксана Танцуй» – паблік-сторінка із такою назвою з’явилась у соцмережах у відповідь на негативну реакцію щодо участі Оксани Марченко у «Танцях з зірками». На цій сторінці серед інших цікавих публікацій можна побачити маму пані Марченко, яка танцює під «Белые розы» колись популярного гурту «Ласковый май».