19 лютого кримській політв’язень, український журналіст Микола Семена приїхав до Києва після майже чотирьох років юридичних і судових переслідувань в анексованому Росією Криму.

На батьківщині окупаційна влада порушила проти нього кримінальну справу через статтю, у якій начебто були «заклики до порушення територіальної цілісності РФ», його судили, дали умовний строк і заборонили займатися журналістикою та публічною діяльністю. Микола Семена мав проблеми зі здоров’ям, але йому не дозволяли виїхати до Києва на лікування. Зрештою, наприкінці січня підконтрольний Росії суд у Криму достроково зняв з нього «судимість», і Микола Семена вирішив залишити Крим.

О 8-й ранку потягом з Новоолексіївки Микола Семена приїхав до Києва. На вокзалі його зустрічали колеги з «Крим. Реалії», «Радіо Свобода» та «Кримської світлиці», громадські діячі, правозахисники, журналісти.

Микола Семена не був на материковій частині України чотири роки. З окупованого Криму журналіста проводжали дочка та дружина, які хвилювалися, що його можуть не випустити. «На кордоні все перевірили, але приводу не знайшли для того, щоб мене не випустити. Я намагався з собою взяти дуже багато необхідних речей через те, що мені доведеться довгий час туди не повертатися. Я не знаю, як вийде насправді…», – розповів Микола Семена.

У Києві він пройде медичне обстеження й лікування, після чого планує повернутися в журналістику, якою йому забороняла займатися окупаційна влада.

За спостереженнями Миколи Семени, його справа не вплинула на працівників медіа в окупованому Криму: «Їх з великою натяжкою можна назвати колегами, лише формально вони колеги. Насправді, кримська преса зараз таке "дніще", яке служить виключно прославлянню справ влади, прославлянню перших персоналій влади і, фактично, обману своєї аудиторії. Тому що справи в Криму, насправді, і в економіці, і в політиці в тому числі, і в інших сферах йдуть не вельми добре. Але в засобах масової інформації вони намагаються все це приховати і довести до слухачів і глядачів думку, що йде перемога за перемогою, дуже швидкими темпами тощо».

P.S. Омбудсман Людмила Денісова повідомила, що за розпорядженням президента України журналіст отримає необхідне лікування в клініці Державного управління справами, а після проходження курсу лікування та реабілітації він отримає соціальне забезпечення від держави в повному обсязі.