Коли в серпні минулого року керівництво StarLightMedia повідомило, що в рамках проекту «Трансформація» всі підрозділи новоствореного дивізіону «Новини» повинні з’їхатися в одній локації, на вул. Паньківській, 11, де історично розташовувався телеканал ICTV, у багатьох виникло запитання: де там можна вмістити студію «Вікон-новин»?

Дев’ять місяців потому всі дізналися відповідь: 20 травня «Вікна-новини» вийшли в ефір фактично зі студії «Фактів». Точніше, обидві студії тепер знаходяться в одному просторому приміщенні і, як сполучені посудини, переходять одна в одну. В цьому ж приміщенні розташований ньюзрум «Фактів»: для студії новин ICTV він, як і раніше, виступає заднім планом, а ведучі «Вікон-новин» під час ефіру сидять до нього обличчям. Позаду ведучих «Вікон-новин» – «зеленка». Телеглядачі бачать в ефірі віртуальні декорації, створені за допомогою комп’ютерної графіки.

На СТБ пишаються, що наразі їхні новини є першою прямоефірною програмою загальнонаціональних телеканалів, яка виходить у віртуальних декораціях. Візуально їх створили точною копією декорацій реальних, у яких «Вікна-новини» виходили перед цим. Змінити їхній дизайн планують у майбутньому, в рамках запланованого ребрендингу СТБ. Тоді ж «Вікна-новини» можуть почати використовувати й доповнену реальність.

На каналі кажуть, що недоліків у віртуальних декорацій немає. Єдиний – ведучим не можна вдягати зелений одяг. І, мовляв, основна причина, чому раніше ніхто так не підходив до облаштування студій – інерція мислення. Принаймні, в самій StarLightMedia результатом задоволені і почали підготовку до переведення зйомок у цю ж студію на «зеленці» «Надзвичайних новин».

Що до ведучих, то вони зазначають: найпомітніша зміна для них – переїзд із закритої, «камерної» студії, де вони перебували наодинці з операторами, в умови, коли перед очима невпинно працює – а подекуди й розмовляє та ходить – ньюзрум. Але це теж новий цікавий досвід.

Більше подробиць про нову студію «Вікон-новин» дивіться у відеорепортажі «Детектора медіа», який поспілкувався з керівником проекту «Вікна-новини» Володимиром Павлюком, директором відділу дизайну СТБ Дмитром Литвиненком, телеведучими Ольгою Кучер та Тетяною Висоцькою.

Автори: 

Галина Петренко, Олексій Темченко