Фактчекінговому проекту VoxCheck виповнилося 3 роки. З цього приводу VoxCheck зібрав своїх друзів та партнерів на «Свято здорового глузду».

«Ми не просто так назвали це “Святом здорового глузду”, тому що зараз, у розквіт популізму перед виборами, так багато чуємо всілякої брехні, що зібрати людей, які люблять факти – це дуже круто», – ділиться Олена Шкарпова, медіа-директорка аналітичної платформи VoxUkraine та редакторка VoxCheck.

На святі презентували новий інструмент перевірки політиків на чесність – «Антологія брехні». «Цю базу ми зробили на гроші краундфандингу, – розповідає Олена. – Тобто це реально проект, який підтримали люди». На єдиному сайті зібрано близько 2000 перевірених тверджень і цитат політиків, кожному з них винесено вердикт: неправда, правда чи маніпуляція.

«Детектор медіа» побував на «Святі здорового глузду». У нашому відеорепортажі ви дізнаєтеся «вироки», які винесли аналітики та фактчекери VoxUkraine, Юлії Тимошенко, Олегові Ляшку та Петрові Порошенку, а також побачите іменний торт «Антології брехні» та VoxChek.

 Фото: FB-сторінка VoxUkraine