Ідея зробити Late Night Show з Майклом Щуром у ролі ведучого виникла не сьогодні, а ще кілька років тому, коли цей дивакуватий кореспондент канадійського телеканалу "УТ-Торонто" вів в ефірі тоді "Першого національного" щотижневий сатиричний дайджест новин "Утеодин". 
 
З того часу Роман Вінтонів встиг взяти участь у проекті «Embedded Journalism», на меті якого є налагодження співпраці військових і журналістів, і демобілізувався у жовтні минулого року. З армії власник псевдоніму "Майкл Щур" повернувся на той час вже на "UA:Перший" зі своєю авторською програмою «#@)₴?$0» («Ґрати, песик, дужка, гривня, знак питання, долар, нуль»), а у травні цього року в процесі чергового етапу перетворення "UA:Першого" на Суспільне був обраний членом правління НСТУ, до обов"язків якого належить розбудова суспільно-політичного напряму колись державного ТБ. 
 
Значну частину бюджету нової щотижневої програми покриває фундація "Суспільність" на чолі із Тарасом Петрівим завдяки грантовій підтримці агентства USAID, решту фінансування взяло на себе НСТУ. Інакше кажучи, у непрямий спосіб усі громадяни України, що сплачують податки, мають певний стосунок до появи чергового шоу Майкла Щура. 
 
"Це не дуже дорогий проект як для українського ринку, я вже мовчу про американський. Насправді один епізод американського Light Night Show коштує як весь сезон нашого. Але, я скажу так, це (шоу "ЧереЩур".- "Відеотека") досить дорогий проект як для Суспільного",- запевняє Михайло Смуток, виконавчий продюсер суспільно-політичного мовлення НСТУ (і зокрема член команди шоу "ЧереЩур"). Від Михайла "Відеотека" також дізналась, що гарантоване фінансування проект "ЧереЩур" має лише до кінця поточного року, що буде далі із цією спробою реалізувати в Україні формат Late Night Show, поки не вирішено. Те, що найближчими тижнями виходитиме в ефірі Суспільного під брендом "ЧереЩур", Михайло Смуток пропонує розглядати як експеримент і результати невпинної роботи творчої команди проекту, яка має змогу вчитися на власних  помилках. 
 
Приблизно за годину перед початком запису третього випуску "ЧереЩур" зі стелі знімального павільйону, де розташовані декорації шоу, просто на диван, куди має сідати гість студії, проливається невдома рідина, пляму від якої сподіваються ліквідувати за допомогою звичайного фену. Тим часом за лаштунками шоу "Відеотека" познайомилась і поговорила із тим, кого керівник проекту Роман Вінтонів назвиває "яйцями проекту", розпитала гістя програми Ахтема Сеітаблаєва, чим саме він незадоволений у роботі команди шоу, а також побачила, де саме Майкл Щур любить проводити останні хвилини перед початком запису у студії. Дивіться backstage третього випуску "ЧереЩур".
 
Джерело фото - фейсбук-сторінка "ЧереЩур"