«Тайная любовь» — это 16-серийный мелодраматический сериал производства Star Media, показанный на канале «Украина». Сериал хорошо известен тем, что побил рекорды телесмотрения такого контента в стране за последние годы. То есть, «Тайная любовь» возглавила топ сериалов телеканала «Украина» аж с 2014 года. Чем же объяснить оглушительный успех телесериала «Тайная любовь»? Почему откликнулся зритель? Производственные тайны раскрывают сценаристка и продюсер «Тайной любви» — Алина Семерякова и Галина Балан-Тимкина в мастер-классе от сообщества «Сценарный». «Детектор медиа» там тоже побывал и делится с читателями видеокейсами.
Медиатренер, журналист и блогер Павел Казарин прочитал лекцию в «Школе качественных медиа» «Детектора медиа», где рассказал участникам школы – журналистам и блогерам из Беларуси: • о кризисных изменениях в классических медиа, связанных с появлением интернета; • о возникновении блогерства и авторской журналистики; • об информационных войнах. Смотрите видеофрагменты лекции и узнаете, почему интернет всему виной и почему за ним будущее, да и настоящее тоже.
Керівник Центру моніторингу та аналітики ГО «Детектор медіа» Отар Довженко на внутрішньому тренінгу для журналістів і редакторів «Детектора медіа» розповів про специфіку стандартів журналістики в інтернет-новинах. Дивіться лекцію в коротких відеокейсах по кожному зі стандартів.
Він знає, що таке відео. Він знає, як підігріти аудиторію й не дати їй охолонути. Він знає, як розказати «Війну і мир» в кепшен-відео, хоча сам того начебто й не бажає (Лев Миколайович, пробачте сучасне кліпове мислення – така епоха). Він – стрімер, відеограф, відеорепортер, журналіст і документаліст «Громадського». Основні тези про відеоконтент, стрім, просту мову відеоісторії та стабілізацію в лекції Богдана Кутєпова зафіксував «Детектор медіа».
После объявления Марка Цукерберга о введении алгоритма, который существенно ограничит в ленте показ коммерческих сообщений и даст приоритет обычному пользовательскому контенту, многие напряглись. Как с успехом продвигать свои проекты с учетом нововведений на Фейсбуке – об этом и не только в обзорной лекции диджитал-стратега Алёны Деньги.
Какие риски надо учитывать, самостоятельно продюсируя кино или делая это в партнерстве с западными компаниями, чем украинская видеопродукция может заинтересовать рынки в Европе и Америке — об этом и не только Влад Ряшин рассказал в рамках своего мастер-класса.
Виступ перед аудиторією, від якої хочеться негайно втекти, вплив мови тіла, секрети, що допоможуть утримати увагу ваших слухачів, та корисний урок для "Громадського радіо" після ефіру за участю Петра Симоненка — про це і не тільки у фрагментах лекції ведучої "Громадського радіо" і тренерки з комунікації.
Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко – детально про систему державного фінансування національних стрічок та про те, як зміняться правила гри, коли запрацює новий закон про підтримку кінематографії. Дивіться повний відеозапис майстер-класу Пилипа Іллєнка.
Невдовзі дивіться на "Відеотеці" суперкорисний майстер-клас голови Держкіно Пилипа Іллєнка, в якому він ділиться лайфхаками для режисерів та продюсерів, котрі мають намір взяти участь у пітчингах та втілити свої кінофантазії за державний кошт.
Де і як саме шукати продюсера для свого фільму? Чому без ідейного братерства із продюсером режисеру не варто розраховувати на успіх? За якими ознаками визначити «свого» продюсера? Хто і за яких умов буде головним на знімальному майданчику – режисер чи продюсер? Відповіді на ці та інші практичні питання кіновиробництва – у майстер-класі одного з найуспішніших українських продюсерів.
Хто, де і як шукає акторів в Україні? Як правильно користуватися можливостями соцмереж, щоб доносити інформацію про себе до режисерів? На які типажі зараз є запит в українському кіно? Досвідчена кастинг-директорка поясняє, що саме потрібно знати і враховувати тому, хто мріє про успішну акторську кар'єру.
Автор короткометражки "Кров'янка" та полнометражного фільму "Припутні" ділиться власними секретами режисерської майстерності та розповідає про те, на що слід звернути увагу, щоб успішно дебютувати у кіно.
За рахунок яких категорій держслужбовців кількість декларантів збільшиться в рази? Хто з освітян та медиків має подати е-декларацію, а хто – ні? Які мінімальні сум треба декларувати майно у 2017 році? Відповіді на ці питання - у відеофрагментах семінару Дмитра Котляра.
Як вижити, а бажано ще й залишитися цілим, не втратити цінні речі та зняти матеріал під час акції протесту. Рекомендації Сергія Каразія.
«Пока вы освещаете судебный процесс в РФ – вам ничего не грозит. За вами ездят все время, следят, на вас даже хулиганы не могут напасть», – рассказывает об «опеке» российских властей над журналистами Антон Наумлюк, корреспондент российского бюро «Радио Свобода». Все это касается лишь работы на конкретном судебном процессе, на который журналист получил аккредитацию.
Що таке журналістика даних? Як пов’язані комп’ютерні алгоритми, обмеження волі, розслідувальницька журналістика та яке її майбутнє? Про що йдеться у статті The Wall Street Journal, котра складається виключно з комп’ютерного коду та коментарів до нього? Скільки Пулітцерівських премій має видання Pro Publica, котре займається розслідуваннями та використовує журналістику даних? Врешті, як журналістика даних може руйнувати міфи, упередження та виявляти пропаганду – розповідає Анатолій Бондаренко, заступник головного редактора, керівник напрямку журналістики даних та інфографіки у проекті texty.org.ua.
У березні відбулась відкрита лекція німецького воєнного журналіста та документаліста Дітмара Шуманна «Залишитися живим: як працювати воєнним журналістом в Україні, Грузії та Сирії». Захід організувала ГО «Детектор медіа» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Чому ініціатива перейменувати вул. Леніна на вул. Джона Ленона на Закарпатті в рамках декомунізації викликала суспільний резонанс? Про це під час майстер-класу розповідає експертка організації конфліктологів Egalite International Тетяна Виговська-Каменко. Вона з допомогою конфлікт-аналізу пояснює, як медіа «підкидали дрова» у дане напруження, котре, за словами лекторки, журналісти зображували як ціннісний конфлікт між прихильниками та противниками декомунізації. Також Тетяна Виговська-Каменко під час лекції пояснює, яким чином медіа можуть долучитися до вирішення подібних суперечок у суспільстві.
Як з’ясувати, чи є стаття в інтернет-ЗМІ фейком, провівши фактчекінг ілюстрації до матеріалу? Про це на прикладі «новини» про вирощування в Чернівецькій області ананасів розповідає учасник проекту StopFake Артем Бабак в третій частині майстер-класу. Зокрема, він пояснює принцип дії спеціального антифейкплагіну RevEye Reverse Image Search, який встановлюється у браузери. Також Артем Бабак описує принципи перевірки достовірності фото у матеріалах веб-медіа з допомогою онлайн-проекту TinEye, а також відомих пошуковиків Google та Bing.
«Журналістські розслідування: основи» — це серія з 15 відеоуроків на допомогу журналістам, які хочуть працювати в жанрі розслідувань.