Спецпроекти
  • 25 січня, 13:01

Медійники з НВ («Новое время»), «Радіо Свобода», «ТСН.ua», Platfor.ma, Liga.net та Vogue.UA розповіли про сервіси, які допомагають їм у роботі.

«Відеотека» поспілкувалася з представниками п’яти популярних українських медіа про диджитал-тренди, мультимедійні проєкти, відео 360-градусного формату та ще багато цікавого. Інтерв’ю на ці теми ви можете знайти у розділі «Спецпроєкти».

Тут ми зібрали відеоінструкції до різних корисних сервісів, які нам радили медійники.

CrowdTangle. Інструмент для пошуку віральних постів у соцмережах і аналізу активності конкурентів

Керівник відділу нових медіа в НВ Сергій Депутат показав «Відеотеці», як він стежить за популярними постами конкурентів та шукає теми за допомогою сервісу CrowdTangle.

«Сервіс дозволяє швидко проглянути віральні пости і знайти популярні теми. Також тут можна проаналізувати, чи був у вас спад активності у порівнянні з конкурентами. Одразу видно, наскільки ефективне твоє ЗМІ у порівнянні з іншими за критерієм взаємодії з аудиторією», — каже Сергій.

Інструмент повністю безкоштовний, але є одне «але»: зареєструватися в ньому можна лише за запрошенням учасника спільноти CrowdTangle.

Інтерв’ю з Сергієм читайте тут.

Infogram. Візуально привабливі інфографіки за короткий час

Мультимедійний редактор «Радіо Свобода» Владислав Яцків розповів про «плюшки» сервісу Infogram. Щоправда, у «Радіо Свобода» користуються платною його версією.

 

VidIQ. Сервіс для аналізу YouTube-каналів

Це другий інструмент, про який нам розповів Владислав Яцків. Сервіс значно спрощує аналіз даних по відео, які редакція завантажує на YouTube. Також VidIQ допоможе швидко оптимізувати опис роликів під вимоги платформи, що потенційно принесе більше переглядів. А ще можна аналізувати успішність каналів конкурентів.

«Сервіс домонтовує у ваш ютуб велику кількість віджетів, кнопок і дає можливість ширше моніторити матеріали», — розповідає він.

Інтерв’ю з Владиславом читайте тут.

Anchor. Інструмент для роботи з подкастами

Сервіс Anchor збирає статистику взаємодії з аудіоконтентом та допомагає швидко ставити запис на різні платформи. Про нього нам розповів директор з розвитку «Української правди» Федір Попадюк.

«Зараз подкасти — це приклад нелінійного споживання контенту. І для всіх, хто ними займається, найголовніше — це створити гарний запис і вдало його розповсюдити. Подкасти повинні бути там, де є користувач», — каже Федір.

Notion. Наворочений менеджер завдань

Федір Попадюк також розповів, що користується таск-менеджером Notion. Він допоможе оптимізувати роботу над різними проєктами. Проте, щоб розібратися з усіма його функціями, будьте готові витратити декілька годин.

 Інтерв’ю з Федором читайте тут.

Gephi. Сервіс для візуалізації даних

Редактор по роботі з даними Liga.net Олександр Надельнюк показав, як користуватися інструментом Gephi для візуалізації big data. Олександр показав нам, як створював графіки для матеріалу «Великий брат “Слуги народу”».

«Для того, щоб візуалізувати дані, їх треба знайти й обробити. Є державні бази — Data.gov.ua, є Держстат (але це для дуже витривалих людей). В інтернеті є також багато баз зі США тощо. Якщо ці бази великі, то для їхньої обробки варто застосовувати елементи з мов програмування. Якщо вони малі, то можна це зробити і в Excel», — розповідає він.

Slack. Програма для комунікації

Керівниця інтернет-журналу Platfor.ma Марія Фронощук переконана, що найважливішою для будь-якого проєкту є команда. Вона вирішила розповісти нам про Slack, який зробив командну роботу Platfor.ma дуже зручною, незалежно від того, як ти працюєш: в офісі чи віддалено, а також змінив деякі редакційні процеси.

 Інтерв’ю з Марією читайте тут.

Google Analytics. Сервіс веб-аналітики

Ексочільниця tsn.ua та ексзаступниця директора департаменту новин медіагрупи «1+1 медіа» з нових медіа Катерина Коберник свого часу розповідала нам, чому сайт віддав перевагу класичному Google Analytics, на противагу альтернативним метрикам.

 Інтерв’ю з Катериною читайте тут.

Onthe.io. Сервіс веб-аналітики

Колишня керівниця digital-проєктів українського Vogue Марія Жданова (а нині генеральна продюсерка Vogue UA Conference) розповідала нам про сервіс аналітики для медіа. Ця аналітика відрізняється від, наприклад, Google Аnalytics тим, що дуже гарно каcтомізується під різні ролі людей у команді.

Наприклад, людині, котра працює із соціальними мережами, важливо відстежувати, наскільки певні публікації «зайшли» і дали переходи на сайт. Також можна поставити цілі на кінець місяця й дивитися, наскільки ми наблизилися до них.

 Інтерв’ю з Марією читайте тут.

Над спецпроектом працювали: