Несподівана поява в ефірі ZIKу Андрія Портнова і "тепла ванна", люб'язно влаштована йому генпродюсеркою каналу Наталією Влащенко, – цей нещодавній медіаскандал змушує вкотре замислитись над тим, що є цінностями постмайданної України. Чи варто запрошувати в ефір загальнонаціональних ЗМІ тих, хто був творцем режиму Януковича і так і не поніс покарання за свої злочини? І якщо так, то як говорити із цими людьми? 
 
Український культурний фонд – нова державна інституція, яка має на меті підтримку прогресивних культурних ініціатив. Не так давно стало відомо, що УКФ очолила Марина Порошенко. За словами Лариси Артюгіної, це призначення – черговий акт неповаги, яку демонструє влада українському суспільству. Ба навіть більше, це є прямим порушенням статуту УКФ, яким передбачено, що на керівництво цією установою може претендувати лише фахівець у сфері культури, який має відповідні освіту та досвід.
 
Не без заохочення з боку влади сьогоднішня українська спільнота спокушається "шароварним патріотизмом", часто не усвідомлюючи, яку загрозу він становить для подальшого існування країни.
 
Чи є випадковістю те, що у Центральному державному кінофотофоноархіві України імені Г.С.Пшеничного – обмаль архівних матеріалів, які би розповіли майбутнім поколінням про ключові події незалежної України? Наша держава все ще не готова налагодити процес системної фіксації таких подій. Громадська організація "Новий Донбас", засновницею та керівником якої є Лариса Артюгіна, цього року має намір створити альтернативу – відкритий архів, матеріали якого будуть у загальному доступі.