10 жовтня 2018 року на Міжнародній конференції «Незалежний та фінансово-стабільний Суспільний мовник - невід'ємна частина демократичного суспільства», яка відбулася в стінах українського парламенту, учасники дискутували на тему «Гарантії редакційної незалежності Суспільного мовника перед виборами: європейські практики та українські реалії». Народні депутати України, міжнародні експерти, посли різних держав, представники суспільних мовників європейських країн, керівництво ПАТ «НСТУ» і представники громадських організацій шукали відповідь на питання як гарантувати незалежне, стале та вільне від політичного втручання фінансування українського Суспільного мовника.

Представник парламентської фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович переконаний, що вимагати спочатку від новоствореного Суспільного мовника якісного контенту, лиш потім давати кошти, це те саме, що ставити воза перед конем.

«В умовах тотального контролю олігархами медійного простору України питання забезпечення обєктивного, неупередженого і незалежного мовника – це є питання виживання країни. Тому що в умовах агресії Російської Федерації, яка виливається і через телебачення та інші медіа, такий незалежний мовник – це питання виживання України. Тому те, що держава  не виконує взятих на себе зобов’язань  в частині фінансування показує те, що сьогоднішня влада або не розуміє цих пріоритетів, або намагається використовувати ці важелі впливу для того, щоб отримати контрольованого мовника», – сказав народний депутат.

Міжнародна конференція відбулася за підтримки  Європейської мовної спілки (EBU), Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики України, проекту «Підтримка регіоналізації Суспільного мовлення в Україні» у співпраці з проектом Ради Європи «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні».

Незабаром дивіться на Відеотеці міні-інтерв'ю Вікторії Сюмар, представниці фракції "Народний фронт", та Валерії Заружко, представниці фракції "Радикальна партія Олега Ляшка"

Текстовий репортаж Світлани Остапи "Суспільне - не тільки елемент демократичного суспільства, а й квиток до ЄС" читайте тут