10 жовтня 2018 року на Міжнародній конференції «Незалежний та фінансово-стабільний Суспільний мовник - невід'ємна частина демократичного суспільства», яка відбулася в стінах українського парламенту, учасники дискутували на тему «Гарантії редакційної незалежності Суспільного мовника перед виборами: європейські практики та українські реалії». Народні депутати України, міжнародні експерти, посли різних держав, представники суспільних мовників європейських країн, керівництво ПАТ «НСТУ» і представники громадських організацій шукали відповідь на питання як гарантувати незалежне, стале та вільне від політичного втручання фінансування українського Суспільного мовника.

Народна депутатка (фракція Радикальної партії Олега Ляшка) Валерія Заружко – про причини недофінансування ПАТ «НСТУ».

«Ми маємо подивитися, чому недофінансування суспільного відбулося. Чи є це тиском у передвиборчій боротьбі, чи з іншої причини», – запитує народна депутатка.

На її думку, порівнювати бюджети НСТУ з бюджетами суспільних мовників інших країн не є доречним, оскілки Україна воююча країна. Крім того, економічний стан дуже різний.

Для того, щоб була довіра до Суспільного, треба запровадити прозорі звіти, вважає вона. «А зараз бюджетний комітет не задоволений тими цифрами, які їм надають, і є питання до використання коштів. А це гроші з наших з вами кишень», – сказала вона.

Міжнародна конференція відбулася за підтримки  Європейської мовної спілки (EBU), Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики України, проекту «Підтримка регіоналізації Суспільного мовлення в Україні» у співпраці з проектом Ради Європи «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні».

Текстовий репортаж Світлани Остапи "Суспільне - не тільки елемент демократичного суспільства, а й квиток до ЄС" читайте тут