"Цей фільм апріорі був задуманий нами, як кіно для широкої аудиторії українських глядачів. Ми хотіли розповісти не дуже добре відому героїчну історію повстання у ГУЛАГу. У 46-ому табір вже працював протягом десяти років. Повстання почалися лише з появою бійців УПА та литовських "лісових братів". За кілька років ГУЛАГ впав. А за кілька десятиліть – впала імперія", - розповідає про "Червоний" Заза Буадзе, режисер стрічки.

Більше про фільм, про те, чим стрічка відрізняється від російського масового кіно на історичну тему, а також про майбутній пріквел "Червоного" - у репортажі "Відеотеки" з допрем’єрного показу.

24 серпня, у День Незалежності України, художній фільм "Червоний" про воїна УПА, який підняв повстання у сталінському концтаборі, вийшов в прокат в усіх великих містах України.

Нагадаємо, Червоний – повнометражний ігровий фільм режисера Зази Буадзе за сценарієм Андрія Кокотюхи, який є автором однойменного істричного роману.

Стрічка, яку спершу мав знімати Ахтем Сеітаблаєв, стала переможцем сьомого пітчингу Держкіно та була включена до Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2015-2016 роки.

Фільм зняли продюсерський центр "ІнсайтМедіа" та Одеська кіностудія у співпраці з литовською компанією Artbox за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно. Бюджет стрічки становив 20 млн грн, з яких половину надало Держкіно. Зйомки проходили навесні та влітку 2016 року в Кривому Розі на одній із закинутих шахт.

Червоний – прізвище головного героя роману і кінострічки, воїна Української повстанської армії Данила, який проходить усі випробування сталінських концтаборів, вступає в конфронтацію із табірним криміналітетом, піднімає повстання і намагається вирватися на волю. Головну роль грає Микола Береза.