Проголосований 31 липня 2018 року новий колективний договір суспільного набуде чинності після того, як його підпишуть голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія та уповноважений зборами трудового колективу голова спільного представницького органу профспілок НСТУ Олександр Косяченко. Діятиме він протягом наступних п’яти років.

За словами виконавчого директора Суспільного Олександра Лієва, робота над фінальним проектом документу тривала не один місяць. Протягом цього часу колективи надали понад 200 правок, більшість з яких були враховані. Можливість внести правки у проект документу була й під час зустрічі делегатів. Проблема нарахування премій, можливість отримати додаткові відпускні дні та фінансову допомогу на оздоровлення – такі питання обговорювали делегати.

Серед півсотні учасників заходу знайшлося лише дві людини, які виступили проти ухвалення колективного договору в тому вигляді, який запропонував менеджмент НСТУ: один із начальників Дирекції технічного забезпечення Сергій Болкін та випускова редакторка програми «За київським часом» Леся Сакада. Обоє під час своїх виступів звертали увагу колег на недостатньо прозорий алгоритм нарахування премій для працівників, на кричущий розрив між мінімальним окладом, який наразі затверджено для працівників НСТУ (це, за словами пана Болкіна, 4 400 грн), і максимальним (76 800 грн. – оклад Зураба Аласанії).

Попри досить емоційні виступи цих двох незгодних, 34 делегати від усіх підрозділів НСТУ на зборах, де вирішувалась доля нового колективного договору, проголосували «за» і 8 «утрималися» (загалом на цей захід зареєструвалося 49 делегатів).

У нашому репортажі – найважливіші моменти обговорення та голосування, а також коментарі деяких учасників цього заходу.

Зйомка – Світлана Григоренко, монтаж – Мар'яна Закусило, Світлана Григоренко