На платформі «Спільнокошт» триває збір коштів, які потрібні для завершення останнього фільму Леоніда Кантера. Фільм матиме назву «Людина з табуретом» і розповідатиме про «табуретні» мандрівки Леоніда та його друзів до чотирьох океанів.

Для тих, хто ніколи не чув про цю історію, нагадаємо, що у 2004 році Леонід Кантер вигадав квест «З табуретом до океану», суть якого полягала у тому, щоб віднести 4 табурети з київської кухні на береги 4 світових океанів. Перша така мандрівка відбулась у 2005 році до Атлантичного океану.

Леонід разом із командою однодумців розпочав роботу над документально-пригодницькою картиною «Людина з табуретом» на початку цього року, але 4 червня стало відомо, що режисер вчинив самогубство.

За словами продюсерки фільму Катерини Мізіної, залишається фінальний монтаж. У «Людині з табуретом» буде анімація, над створенням якої працює українська студія «Ridni animation», звуковий супровід фільму робить «KWA sound production» (ця ж команда робила звук для фільмів «Кіборги», «Міф», «Жива ватра» ті анш.), музику пишуть Тарас та Марко Галаневичи, а режисером монтажу стала онука Левка Лук’яненка Ганна Жуковіна.

Для того, щоб привернути увагу до проекту та зібрати кошти на завершення стрічки, минулого тижня було організовано кінопоказ фільму Ярослава Попова «Тибет нелегал» (з кінотрилогії «З табуретом через Гімалаї»), а цього тижня заплановано проведення флеш-мобу «Люди з табуретами». «Відеотека» відвідала цей кінопоказ, познайомилась та поспілкувалась із членами творчої групи.

«Його завжди питали: «А чого табуретка?» – згадує Катерина Мізіна. – «А потім я сама зрозуміла, що це така річ, яку не треба пояснювати. Будь-що може бути символом щастя, свободи…».

 

Джерело фото – фейсбук-сторінка Леоніда Кантера