22 червня на телеканалі «UA: Перший» стартував другий сезон вечірньої програми у форматі Late Night Show, яка раніше мала назву «ЧереЩур». Ведучого першого сезону Майкла Щура (він же — член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Роман Вінтонів) замінили головний редактор онлайн-видання Platfor.ma, автор проектів і ведучий на «Радіо Аристократи» Юрій Марченко та канадський актор, продюсер і режисер Істан Розумний.

«Відеотека» свого часу побувала за лаштунками програми в першому сезоні та побігала нескінченними коридорами «Олівця» за Майклом Щуром, а цього разу відвідала зйомки фінальних випусків шоу в цьому сезоні.

«Скільки тут сорочок для мене, але я постійно ношу цю рожеву поліестрову. Пластикову. І це дуже жарко в цім. Я прію, але нічого…» — жаліється нам Істан Розумний, співведучий шоу, з яким ми зустрічаємось у гримерці. «Найгірше, що є на телебаченні, — це те, що тут завжди спекотно і довго», — погоджується його колега Юрій Марченко. До речі, для обох це дебютний досвід у ролі ведучих телепрограми, і це було досить ризикованим рішенням із боку менеджменту Суспільного, який після кастингів вирішив обрати саме їх.

«Дивіться, які красиві дівчата працюють! — по дорозі до знімального павільйону Істан звертає увагу на свою колегу-адміністратора Вікторію Волик. — Як вона красиво одягається, ну це просто чудо… Ви дуже красива сьогодні! — Дякую. — Бачите, сказала “дякую”. Якби я це в Канаді сказав…» — починає пояснювати Істан і його обличчя просто на очах обростає маскою нестерпного болю. «Вона б дала по морді?» — відгукується його красива колега. «Ха! Вони би зателефонували в поліцію і мене могли би арештувати за це», — запевняє Істан.

У павільйоні зустрічаємо ведучого шоу Юрія Марченка. Він помітно хвилюється перед записом, зосереджено переглядає сценарій. Але при появі Істана з готовністю вступає в гумористичний спаринг із колегою. «У нього класний спонтанний гумор, це мені подобається. Мені не подобається, що він красивіший за мене, але з часом це виправиться», — жартує Юрій.

Сьогодні тут серед гостей студії має з’явитися екс-журналіст Мустафа Найєм. «Відеотека» чекає на нього з нетерпінням, щоби скористатися нагодою та записати інтерв’ю (дивіться тут), але народний депутат про це поки що не знає.

«Зачем вы их пустили? Мы же с тобой договаривались. — Мы?! Пустили? Охрана!» — Мустафа Найєм тисне руку, вітаючись із Юрієм Марченком, якого знає з 2005 року, коли обидва почали працювати в редакції газети «КоммерсантЪ». «Тут мені буде справді важко, бо ми з Мустафою давно дружимо. Але я знаю про нього декілька речей… і взагалі, він — депутат. Як можна не знущатися з депутата?» — каже перед початком запису Юрій у відповідь на наше запитання, чи не заважатиме йому як ведучому давня дружба із гостем-депутатом говорити так, щоб це врешті-решт сприяло «формуванню у глядачів критичного мислення та іронічного погляду на самих себе». А саме це творці шоу подають на сайті Суспільного як надмету свого проекту, реалізація якого, до слова, профінансована грантами від USAID та Internews. Наразі ці гранти вичерпано, тому поки немає остаточного рішення, чи буде в новому телесезоні продовжено виробництво «Вечірньогоє шоу з Юрієм Марченком».

«Актуалочки не вистачає, і ми дуже хотіли би, щоб це шоу було дійсно late night show в щоденному форматі», — ділиться з нами своїм баченням майбутнього проекту виконавчий продюсер суспільно-політичного мовлення НСТУ Михайло Смуток.

Дивіться бекстейдж «Відеотеки» з-за лаштунків програми і — як бонус — звернення Істана Розумного до керівника НСТУ Зураба Аласанії.

 

Автор картинки — Микола Шиманський