Днями команда проекту журналістських розслідувань «Слідство.Інфо» презентувала результати своєї піврічної роботи – фільм «Вікторія: трагедія пустоти». У фільмі йдеться про перебіг розслідування минулорічної трагедії у «Вікторії», дитячому таборі в Одесі. Тоді у пожежі загинуло троє дівчат. Минув рік, однак реального вироку досі ніхто не отримав, та й ретельного розслідування всіх обставин цієї трагедії ніхто не проводив, тому батьки одної з загиблих дівчат беруться провести власне розслідування, до якого долучаються міжнародні експерти. Журналістки «Слідства.Інфо» Євгенія Моторевська та Катерина Лихогляд також долучились до розслідування загибелі дівчат, аби встановити: чи всі винні в цій трагедії опинилися на лаві підсудних. Фінал у цій історії залишається відкритим і, без сумніву, потребує реакції з боку держави: поки авторки розслідування вказують на факти розкрадання грошей та чисельні порушення у будівництві табору, одеська мерія на чолі з Геннадієм Трухановим, яка будувала табір, збирається відновити роботу закладу.

«Ми в першу чергу хочемо вийти за свій «Facebook bubble». Журналісти-розслідувачі часто в Україні працюють для своїх колег. Ми не хочемо працювати для своїх колег. Ми хочемо стимулювати дискусію в суспільстві. Ми хочемо, щоб наші фільми дивилися не лише ті, хто здатен зрозуміти те, що часто виглядає як список транзакцій, щоб люди дивились історії, переймались цими історіями, щоб це, можливо, підштовхувало їх до дії, а можливо, до того, щоб вони відповідальніше ставились до своїх соціально-політичних виборів», – каже у розмові із «Відеотекою» виконавча продюсера фільму Дарина Шевченко. Вона, як і дехто з українських документалістів, розуміє: сьогодні недостатньо просто показати фільм аудиторії, необхідно організувати обговорення побаченого, щоб журналістська робота не залишилась марною, а мала зворотній зв’язок та вплив на громадську думку.

На публічний прем’єрний показ цього фільму-розслідування прийшло чимало колег Анни Бабінець та її команди, зокрема й Дмитро Гнап, тепер вже екс-керівник «Слідства.Інфо», який у червні цього року оголосив про своє рішення йти в політику і брати участь у виборчих кампаніях. Разом із ним, а також одеським громадським активістом Сергієм Стерненком, медіа-тренером Олегом Хоменком, журналістом Данилом Мокриком та іншими гостями події «Відеотека» поговорила про фільм «вікторія: трагедія пустоти» і про те, як суспільству виживати за умов держави, яка не стані виконувати свої функції, зокрема дійсно покарати винних у злочинах.