Ця історія трапилась в Україні, у Сімферополі, понад шість років тому, згадує Представниця Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина. За відсутності своєї матері четверо дітей у віці від 3 до 12 років забили до смерті 4-річну дівчинку, яку залишила у цій сім’ї жінка, котра поїхала на заробітки до Чехії. Діти просто не усвідомлювали, чим можуть скінчитися їхні розваги, а зупинити їх на той момент було нікому. В результаті цих дітей почали називати «вбивцями», вони не могли вийти надвір, старші не змогли продовжити навчання у школі. Тоді їхня мати звернулася до редакції одного з телевізійних ток-шоу, аби їй допомогли вийти з цієї ситуації.
«У студію були запрошені всі четверо дітей, мама надала на це згоду. Я почала просто волати у студії і сказала, що я не допущу того, щоб у форматі такої програми були присутні діти. Бо їм може бути завдано страждань... Я просто зірвала цю програму, хоча були запрошені гості, це був звичайний формат ток-шоу, які зараз транслюються на всіх каналах. Це був 2012 рік. Ця програма не вийшла в ефір, чим я дуже пишаюся», – завершує свою розповідь Аксана Філіпішина.
Ця прикра історія – одна з багатьох, що регулярно трапляються в українському медіапросторі. Але далеко не завжди у студії ток-шоу, творці якого беруться публічно обговорювати деталі жахливих історій, в котрих фігурують діти, присутні ті, хто можуть перешкодити фактично злочинним діям телевізійників. Саме тому ГО «Детектор медіа» має намір провести 29 березня у рамках міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA круглий стіл на тему «Шкідливий для дітей контент в медіа. Що робити?». Детально ознайомитись із переліком учасників цього заходу та колом питань, які будуть обговорені під час цієї зустрічі, ви можете на фейсбук-сторінці події. Практичним результатом цього круглого столу мають стати конкретні пропозиції до законопроекту про аудіовізуальні медіасервіси щодо захисту прав дітей в українських електронних медіа.
«Детектор медіа» запрошує всіх охочих долучитися до цього обговорення.