23 березня відкрився ХV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Перед церемонією відкриття в холі кінотеатру «Жовтень», який цього року став основною локацією фестивалю, «Відеотека» мала можливість поспілкуватися з багатьма публічними персонами, зокрема й народною депутаткою, першою заступницею голови Комітету ВР з питань культури і духовності Іриною Подоляк.

Якщо узагальнити, все людство можна поділити на дві категорії: на тих, хто з власного досвіду знає, у чому цінність, краса та сила документального кіно, зокрема й такого, що розповідає про права людини, і на тих, хто цього поки що не знає. Як би Ірина Подоляк пояснила представникам цієї другої категорії, чому документалістика варта уваги? «Кожна людина, незалежно від свого статусу, хоче знайти себе,– пояснює пані Подоляк. – Вона розуміє, що довкола неї різні люди. І вона розуміє, що ці різні люди будують її. Авторська документалістика – це один з таких способів знайти чи відкрити ще одну свою ідентичність. Через очі іншої людини. Це дуже цікаво і це потрібно людині мислячій. Це потрібно, очевидно, не обивателю. Хоча обивателя теж треба «інфікувати» цим. І такі фестивалі дають цю можливість».

На думку пані Подоляк, висока конфліктність, яку ми маємо зараз у суспільстві, породжена тим, що культура не є щоденною практикою передусім високопосадовців. «Важливо приходити не тільки на відкриття, на гламурні вечірки, на якісь офіційні заходи. Важливо, щоб це (відвідування культурних заходів. – ВК) було твоєю потребою і практикою. Спочатку це складно, але потім це звичка. І тоді ти починаєш краще розуміти свою країну і своїх людей. І тоді не буде потреби що-небудь «зшивати», тому що все буде органічно. Знаєте, в нас належна увага і до культури, і, зокрема, до документалістики буде тоді, коли це буде щоденною практикою високопосадовців цієї країни. Тоді, я думаю, і люди будуть наслідувати, тому що ми з приємністю наслідуємо щось добре»,– вважає Ірина Подоляк.

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA триває у Києві. Дізнавайтесь розклад показів на офіційному сайті фестивалю і приходьте дивитись документальне кіно.