"Я з симпатією ставлюсь до Ахтема. Сподіваюсь, моя симпатія не зникне після цього фільму",- каже нам перед переглядом стрічки "Кіборги" кінознавець, екс-голова НСКУ Сергій Тримбач.
 
Вічна дилема українських кінокритиків (як сказати все, що хочеш сказати, якщо йдеться про роботу твого товариша; або у яких межах наважитись критикувати картину, якщо вона патріотичного спрямування на кшталт "Кіборгів") відчувається у повітрі ще перед тим, як у глядацькій залі вимкнули світло. Ця дилема нікуди не зникла й після показу, про що красномовніше за будь-які слова засвідчила відмова відразу двох кінокритиків, Ігоря Грабовича та Сергія Васильєва, давати "Відеотеці" будь-які коментарі про побачене.
 
Тим не менш ми поспілкувались із Вікторією Бутенко, продюсером проекту Сергія Лойка "Аеропорт" (зокрема про те, чи є у цього роману перспективи бути екранізованим), данським журналістом Йоханнесом Андерсеном (на смак якого, у картині Ахтема Сеїтаблаєва занадто багато діалогів про складні філософські питання) та Пилипом Іллєнком (який погоджується із тим, що фільм "Кіборги" може виконувати пропагандистську роль, але краще у даному випадку уникати вживання слова "пропаганда"). 
 
Дивіться наш репортаж.