"З технічної точки зору зараз журналіст робить все бігом і одночасно, бо ж майже все транслюється в прямому ефірі, і якщо ти зволікатимеш, то твоє ЗМІ пастиме задніх. Фактично немає більше такого, що ти пішов, зробив запис, написав текст… Але змінюються і сутнісні речі, тому що люди, які раніше готові були читати і слухати годинами, тепер хочуть мати все дуже швидко і коротко, особливо молоде покоління. Ніхто не буде читати твою довгу статтю, якщо вона являє собою лише текст – ти повинен зробити її мультимедійною", – говорить головний редактор Київського бюро Радіо Свобода Інна Кузнецова.
"Іноді, історії заслуговують на ексклюзивний підхід у вигляді мікросайтів. На сайті Радіо Свобода ви можете побачити мікросайти з різних тем та різної форми. А це завжди комплексна подача оригінальної верстки, відео, аудіо та фотоматеріалів. Уже маємо й історії у 360 форматі, тобто VR (Virtual Reality). Велика частина інтернет-аудиторії вже не сприймає телевізійні сюжети такими, якими ми звикли їх бачити. Трендом стали короткі social media ролики або, як їх ще називають, caption-video. Наш ньюзрум повністю конвергентний – у нас, що називається, всі все вміють", – підсумовує наша співрозмовниця.
Як Радіо Свобода працює з журналістами-аматорами на Сході України? Яку програму київської редакції можновладці воліють бачити у вічній відпустці? За яких умов журналіст почуватиметься більш незалежним у професії? Чому радіо є інтимним засобом масової інформації? Що і чому спричиняє сплеск журналістської активності? Про це та інше розміркує учасниця спецпроекту "Журналістика незалежної України: перші 25 років" Інна Кузнецова. Повне інтерв’ю читайте на "Детекторі медіа".
Відео і фото: Валентина Балабанова, Олексій Темченко