«Якщо професійна спільнота прийде до того, що бакалаврат з журналістики не потрібен (а потрібна лише кількарічна програма з професійної підготовки для безпосередньої роботи у ЗМІ і лише для людей, які вже мають бакалаврський ступінь з іншої спеціальності. – ВК), то я вас запевняю, Міністерство освіти і науки швидко його прибере», – каже Олег Шаров. Поки ж у професійної спільноти немає єдності щодо цього питання, МОН керується принципом «не нашкодь».
На відміну від українського бакалаврату з журналістики, який є «достатньо конкурентоспроможним», за оцінкою нашого співрозмовника, українська магістратура має значно слабкіші позиції, якщо порівнювати рівень навчальних магістерських програм в наших вишах та, наприклад, європейських університетах. І, до речі, це стосується не лише журналістики. Щоб скорегувати цю ситуацію, МОН намагається підвищувати вимоги до магістратури, зокрема в цьому році вперше ті, хто вступали на магістерські програми, обов’язково складали єдиний вступний іспит з іноземної мови. На цьому етапі було відсіяно 15% вступників.
Детальніше про те, які ще заходи та зміни планує впроваджувати МОН для покращення якості навчання на магістерських програмах, зокрема й журналістських, – у ще одному фрагменті розмови із Олегом Шаровим.