У холі київського Палацу культури КПІ людно. Всі квитки як на фінал нацвідбору на «Євробачення-2018», так і на два півфінали були розкуплені, запевнила «Відеотеку» керівниця прес-служби каналу СТБ Олена Сандул. Нагадаємо, СТБ разом із НСТУ ще у 2015 році домовились про трирічне партнерство у проведенні національного відбору учасника від України на «Євробачення». 

Перед самим початком прямого ефіру дехто з операторів лізе мотузковими сходами під саму стелю, де також розміщені камери, щоб забезпечити досконалу картинку для телеглядачів. А хтось з камераменів роззувся і до останнього лежить на глядацьких сидіннях, готуючись до багатогодинного стояння за штативом.

Проходи зали вщент заповнені галасливими тінейджерами-меловінаторами. Вони ані на мить не сумніваються у перемозі свого кумира. І недаремно, як виявиться близько півночі.

Тим часом у холі Палацу культури КПІ «Відеотека» звертає увагу на елегантно вбраного журналіста, який чомусь ходить із великою картатою торбою. «Це подарунки. Для кожного з фіналістів – особливий, адже багато хто програє сьогодні», – усміхається Максим Сердюк, головний редактор інтернет-порталу «Muzmapa». – «Мене дратує, що є такі виконавці, які «живуть» від ефіра до ефіра, від Євробачення чи «X-фактора»… Наприклад, Melovin. Це телевізійна історія, яка з’являється раз на півроку-рік на якомусь з проектів». На наше запитання, кого з фіналістів він делегував би на «Євробачення-2018», якби міг вирішувати це одноосібно, Максим каже: «Я би, напевно, дав можливість поїхати Tayann’і за умови, що у неї нормальна вимова (в англійській мові. – ВК) і вона нормально перекладе свою пісню». Максим витягає зі своєї картатої торби словник англійської мови, який планує цього вечора подарувати своїй фаворитці.

Глядачі чекають на вихід першого виконавця, а група постановників тим часом завмерла перед чорним виходом на сцену із доволі громіздким пластиковим елементом декорації для виступу Kadnay. Поки це парубоче тріо виконує свою композицію Beat Of The Universe, група реквізиту відпочиває. Перед тим, як знов вибігти на сцену, забрати одні декорації та встановити інші, для наступного виконавця, постановники нагадують один одному, що слід не забути вдягнути рукавички перед тим, як забирати цей величезний шмат пластику. Якщо брати його голими руками, може боляче вдарити струмом.

«Ганьба! Ганьба!» – чути з зали, щойно стихли оплески після виступу Tayann’и. «Відеотека» просить ведучого прямого ефіру нацвідбору Сергія Притулу роз’яснити ситуацію.

«Чоловік встав і причепився до Данилка, тому що Данилко озвучив те, що у всіх крутилося на язиці після півфіналу. Я так само чув від деяких представників шоу-бізнесу (не буду їх називати вголос), що, мовляв, Tayanna співала під фанєру. Встав мужик, спитався, чи Данилко має совість, Данилко йому вказав шлях, куди йти, достатньо короткий. І, скажімо так, направив його назад в утробу матері»,– як завжди, із гумором пояснює скандальний епізод Сергій Притула.

Щойно виникла ця ситуація, лаштунками прокотилась чутка, що це постановка, цілком у стилі Алана Бадоєва, який працює із Tayann’ою.

«Я не розбираюся в почерках Бадоєва. Я, може, знаю трошки почерк Олега Володимировича Бондарчука, ми з ним працювали два сезони «Варяти-шоу», а більше я у почерках режисерів-постановників не розбираюсь. Вони мені всі дуже нерозбірливі», – каже свою думку щодо цих чуток Сергій Притула.

«И все нам по плечу! И все нам по плечу! И все нам по плечу!» – чути від команди Melovin’а, яка за лаштунками готується до свого виступу. Ще трохи – і сподівання фанатів інших фіналістів знищить вогонь, який оповив, але не пошкодив декорації переможця.

Автор колажу – Микола Шиманський