Дарина Шевченко, Данило Мокрик і Дмитро Гнап – про своє бачення скандалу , пов’язаного із журналістками Наталкою Седлецькою та Христиною Бердинських  з одного боку та Генпрокуратурою та особисто Юрієм Луценком – з іншого. Чим небезпечні зустрічі журналістів, що стали об’єктами зацікавлення для правоохоронних органів, із високопосадовцями у форматі off the record? 

Нагадаємо, 27 серпня Печерський районний суд Києва дав доступ  Генпрокуратурі на термін 17 місяців до дзвінків, смс та місцезнаходження мобільних телефонів головного редактора проекту журналістських розслідувань «Схеми» Наталі Седлецької та журналістки видання «Новое время» Христини Бердинських.

Генпрокурор Юрій Луценко тривалий час не коментував це рішення, натомість запрошував журналісток до себе в кабінет для розмови у форматі off the record. Журналістки відмовились, Юрій Луценко у свою чергу відмовився від зустрічної пропозиції прийти у прямий ефір і відповісти на всі питання.

Як повідомлялося, у листопаді 2017 року після звернення народного депутата Олени Масоріної Генпрокуратура порушила кримінальне провадження щодо директора НАБУ Артема Ситника через ймовірне розголошення даних слідства у справі прокурора Кулика. Тоді пан Ситник стверджував, що під час спілкування з журналістами не надавав їм даних досудового слідства. «Журналіст є свідком у справі про розголошення таємниці слідства. Фоноскопічна експертиза встановила приналежність голосу керівнику НАБУ. Але слідство зобов»язане встановити час події. Журналіст відмовилася давати інформацію про час зустрічі з керівництвом НАБУ. Відтак, у нас немає іншого варіанту, як отримати за рішенням суду інформацію про локалізацію мобільного телефона журналіста за час, коли почалося прослуховування і розголошення даних потерпілої. Жодної інформації про контент розмов журналіста слідство не потребує», – так нарешті роз’яснив мотиви дій Генпрокуратури Юрій Луценко.

Як колеги фігуранток цього скандалу оцінюють те, що відбулось? Чи прийняли би вони пропозицію Юрія Луценка прийти на закриту зустріч, щоб обговорити деталі цієї ситуації? Про це «Відеотека» запитала у журналістів, які прийшли на вчорашню презентацію нового фільму-розслідування команди «Слідство.Інфо». Також найближчим часом дивіться репортаж з цієї події.